Arabaların üzerine demir çubuklar düşerken gürültü yok, kaos: Delhi havaalanında görgü tanıkları | Dünya

Yeni Delhi: Cuma günü olay mahallinde bulunan bir taksi şoförü, Delhi Havalimanı'nın 1. Terminali'nde çatının bir kısmındaki çubuklar çöktüğünde herhangi bir şeyin kırılması nedeniyle yüksek bir ses çıkmadığını söyledi.

HT resmi

Direklerin park halindeki araçların üzerine düşmesi üzerine vatandaşların olaydan haberdar olduğunu, ardından kaosun yaşandığını ve yardım çağrısında bulunduklarını söyledi.

Delhi'de şiddetli yağışlar nedeniyle Cuma günü sabah saat 05.00 sıralarında Terminal 1'in kalkış bölgesindeki bir gölgelik çöktü. Kimliği henüz belirlenemeyen 6 kişi yaralandı, 1 kişi hayatını kaybetti. Çatı brandasının yanı sıra destek kirişleri de çökerek terminalin bindirme alanında park eden araçlara zarar verdi.

Olay yerindeki bir başka taksi şoförü, olay anında daha az insan olduğunu ve daha az trafik olduğunu söyledi.

Yetkililer, görevde olan çok sayıda CRPF personelinin, Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı'ndaki yerel polisi ve itfaiyeyi derhal uyardığını söyledi.

“Kirişler çok ağır olduğu için itfaiyeden derhal ekskavatör göndermesini istedik. Olay anında görevde olan bir polis memuru, “İtfaiye araçları ve görevlileri, ekskavatörlerle birlikte sabah 5.30 civarında olay yerine geldi” dedi.

Polis Komiseri Yardımcısı Usha Rangnani, çatının çöktüğü bölgenin kordon altına alındığını ve olay yerine yakın kimsenin olmadığından emin olmak için ekiplerin konuşlandırıldığını söyledi.

“Çeşitli polis ve hükümet ekipleri soruşturma için bölgeyi ziyaret edecek. Bu amaçla bölgeyi kordon altına aldık. Polis yetkililerimiz, güvenlik güçleri ve DFS ile birlikte derhal kurtarma operasyonuna başladı” dedi DCP.

DCP Rangnani, şu anda tüm asansörlerin askıya alındığını ve yolculara merdivenleri kullanmaları tavsiye edildiğini söyledi.

Polis, yaralıların ilk olarak Gurugram, Haryana'daki Medanta Hastanesine kaldırıldığını, oradan da buradaki Safdarjung Hastanesine sevk edildiğini söyledi.

Sivil Havacılık Bakanı K. Rammohan Naidu, X'te yaptığı paylaşımda yaralıların hastaneye kaldırıldığını doğruladı.

“T1 Delhi Havalimanı'ndaki çatının çökmesini şahsen gözlemliyorum. Kurtarma ekipleri bölgede çalışıyor. Ayrıca T1'deki etkilenen tüm yolculara yardım etmeleri için havayollarına talimat verdim. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Kurtarma operasyonları halen devam ediyor” dedi.

Bu makale, metinde herhangi bir değişiklik yapılmadan otomatik bir haber ajansı beslemesinden oluşturulmuştur.