Arvind Kejriwal acil servis soruşturmasına katılmak istiyor, HC zorlayıcı eylem yapılmaması çağrısında bulunuyor: Atishi | Dünya

Delhi Bakanı Atishi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal'in İcra Dairesi (ED) soruşturmasına katılmak ve federal kurumla işbirliği yapmak istediğini, ancak kendisine karşı zorlayıcı eylemde bulunulmaması için Delhi Yüksek Mahkemesine itirazda bulunduğunu söyledi.

ED, Perşembe günü Kejriwal'ı dokuzuncu kez sorgulamaya çağırdı. (PTI fotoğrafı)

ED, Delhi'de 2021-22 tüketim politikasının formülasyonu ve uygulanmasındaki usulsüzlük iddialarıyla bağlantılı olarak kendisini sorgulamak üzere Perşembe günü dokuzuncu kez Kejriwal'ı çağırdı.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

“ED'nin bağımsız bir soruşturma kurumu olmadığına ve soruşturmayla hiçbir ilgisi olmadığına inanıyoruz. ED, BJP'nin siyasi bir aracıdır. Arvind Kejriwal'ı tutuklamak istiyor. ED'nin niyeti açıksa ve dava sadece soruşturulacaksa mahkemeye Arvind Kejriwal'ı tutuklamayacağını söylemeli. Dün Yüksek Mahkeme'ye başvurduğumuzda acil servis Arvind Kejriwal'ın itirazını reddetti. Acil Servis neden Kejriwal'ı yalnızca sorgulamak için çağırdığını ve onu tutuklamayacağını söyleyemiyor? Bunu söyleyemezsiniz çünkü acil servisin amacı Arvind Kejriwal'i tutuklamak ve onun kampanya yapmasını engellemektir” dedi Atishi bir Haber mesajında.

Ayrıca şunu okuyun:Özel tüketim politikası davası: Arvind Kejriwal, Delhi HC'de yeni savunmada bulundu

Kejriwal, Perşembe sabahı Delhi HC'de, özel tüketim politikası davasında acil servisin herhangi bir “zorlayıcı eyleminden” korunmak amacıyla yeni bir savunmada bulundu.

ED, Kejriwal'in daha önce hiç ortaya çıkmadığı tüketim politikası davasıyla bağlantılı olarak Kejriwal'ı sekiz kez (2 Kasım, 22 Aralık, 3 Ocak, 18 Ocak, 2 Şubat, 19 Şubat, 27 Şubat ve 4 Mart'ta) çağırdı. mahkeme celplerinin her birinin “yasadışı ve siyasi amaçlı” olduğu belirtildi.

Çağrıya tepki gösteren Delhi BJP şefi Virendra Sachdeva, Kejriwal'in soruşturmadan kaçtığını iddia etti.

“Arvind Kejriwal alkol politikası davasında büyük bir rol oynuyor. Soruşturmadan defalarca kaçınması, bunda kendisinin rol oynadığını gösteriyor. Sachdeva, “Arvind Kejriwal bir korkak gibi davranıyor” dedi.

HT'nin talk şovu 'Kumkum Chadha ile Röportaj'da siyasi yelpazenin her yerinden liderlerin yaklaşan genel seçimleri tartıştığı yeni bir bölüm olan 'Seçimler 2024: Büyük Resim' açılıyor. Şimdi bak!

Haberler / Şehirler / Delhi / Atishi: Arvind Kejriwal acil servis soruşturmasına katılmak istiyor, HC zorlayıcı eylem yapılmaması çağrısında bulunuyor