CBI aracılığıyla Kapil Sibal, Kejriwal’a sesleniyor: ‘Takip rotasında’ | Bilim Park

Merkez Soruşturma Bürosu’nun Arvind Kejriwal’ı mahkemeye celp etmesinden bir gün sonra, Cumartesi günü Rajya Sabha Milletvekili Kapil Sibal, soruşturma teşkilatının hareketini “zulüm” olarak nitelendirdi. CBI, 16 Nisan vergi kaçakçılığı davasıyla bağlantılı olarak Kejriwal’ı mahkemeye çağırdı.

Delhi CM Arvind Kejriwal ve Rajya Sabha Milletvekili Kapil Sibal. (Dosya)

Aam Aadmi Partisi, Bharatiya Janata’nın Delhi başbakanını “uydurma” tüketim vergisi politikası nedeniyle tutuklamak için komplo kurduğunu iddia ederken, BJP CBI’nin hareketini memnuniyetle karşıladı ve başından beri Kejriwal’ın “Alkol Dolandırıcılığının Beyni” olduğunu söylediğini iddia etti. “.

Gelişmeye yanıt olarak Sibal, tweet attı: “CBI, Kejriwal’ı çağırıyor. BJP diyor ki: Doğru yolda. Benim fikrim: rotada takip!”

AAP Rajya Sabha Milletvekili Sanjay Singh, düzenlediği basın toplantısında Delhi Başbakanı’nın 16 Nisan’da CBI huzuruna çıkacağını söyledi. Kejriwal’dan soruşturma ekibinin sorularını yanıtlamak için saat 11:00’de teşkilatın genel merkezinde hazır bulunması istendi.

Merkezi Soruşturma Kurumu, davayla ilgili olarak eski Delhi Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia’yı çoktan tutukladı.

AAP’nin kesin bir şekilde çürüttüğü bir suçlamayla, Delhi hükümetinin içki tüccarlarına ruhsat vermeye yönelik 2021-22 tüketim vergisi politikasının, bunu yapmak için rüşvet ödediği iddia edilen bazı tüccarları desteklediği iddia ediliyor. Politika daha sonra kaldırıldı.

Singh, mahkeme celbini BJP’nin muhalefetini susturmaya yönelik çaresiz bir girişimi olarak nitelendirdi ve mahkeme celbinin Kejriwal’ın yolsuzluğa karşı mücadelesini yalnızca güçlendireceğini söyledi.

Delhi BJP Başkanı Virendra Sachdeva, Delhi halkını CBI’nin Kejriwal’a yaptığı çağrıdan dolayı tebrik etti.

“Delhi BJP başından beri, Bakanı Manish Sisodia’yı hapse sokan alkol dolandırıcılığının arkasındaki beynin Kejriwal olduğunu söylüyor. Sachdeva, Kejriwal’ın dolandırıcılıkla doğrudan ilişkisi olduğunu çünkü tüketim vergisi politikası kabinesi tarafından onun başkanlığında onaylandığını iddia etti.

(PTI’dan gelen girişlerle)

• YAZAR HAKKINDA

Basılı ve dijital medyada 11 yıllık deneyime sahip olmak. Politika, savunma ve dünya meseleleri hakkında yazın ve insanları ilgilendiren hikayeler için keskin bir göze sahip olun.
    …ayrıntılı olarak görün