CEO Tim Cook müşterileri selamlarken Apple mağazası Delhi’deki Sake’de açıldı | Dünya

Apple, ülkenin başkentindeki ilk ve ülkedeki ikinci mağazasını Perşembe günü Delhi’nin Saket kentindeki Select CityWalk alışveriş merkezinde büyük bir tantana arasında açtı.

Apple CEO’su Tim Cook, Saket’teki Hindistan’ın ikinci Apple perakende mağazasının açılışında. (PTI fotoğrafı)

CEO Tim Cook, sabahtan beri mağazada toplanan çalışanların ve Apple tutkunlarının yüksek tezahüratları ve alkışları arasında sabah 10’da mağazayı açtı.

Mağazaya giriş için bekleme süresi neredeyse bir saati aşarken, ziyaretçiler kendilerini bekletse de Apple CEO’su ile tanışmak istedikleri için paniğe kapılmadıklarını söylediler.

Ayrıca okuyun: Modi, Tim Cook teknoloji konusundaki “ortak vizyonunu” açıklarken “Paylaşmak için heyecanlıyım…” diyor.

Bir bankacı olan Rohan Sehgal, mağazayı ziyaret etmek için yarım gün izin aldı.

Sehgal, Cook’la tanışmak umuduyla alışveriş merkezine sabah 9:30’da vardığını söyledi.

“Delhi ilk resmi mağazasına kavuşurken bugün burada olmaktan çok mutluyum. Mağaza, daha fazla seçenekle daha iyi hizmetler sunuyor. Sehgal, “İhtiyaçlarımıza göre ve Apple Store çalışanlarının daha iyi yönlendirmesiyle ürün satın alabileceğiz” dedi.

Apple ürünlerinin bir başka ateşli hayranı olan Aakanksha Agarwal, lansmana katılmak için işten izin aldığını söyledi.

“Ben bir Apple müdavimiyim ve markanın birçok ürününe sahibim. Bir pazarlama yöneticisi olan Agarwal, Tim Cook ile tanışmayı ve ilgilenirsem yeni ürünler satın almayı gerçekten dört gözle bekliyorum” dedi.

Sırada bekleyen ziyaretçilere alışveriş merkezine girmeden önce ücretsiz içecek ikram edilirken, resmi mağaza açılışı öncesinde sanatçıların performansları onları meşgul etti.

Alışveriş merkezindeki güvenlik de kalabalığa karşı Perşembe gecesi sıkılaştırıldı.

• YAZAR HAKKINDA

Sadia Akhtar, Hindustan Times’ta eğitim, miras ve çeşitli konulardan bahseden bir muhabirdir. Aynı zamanda mülteci toplulukları hakkında da yazıyor, toplumsal cinsiyet ve sosyal adaletin kesişim noktasındaki hikayelerin peşinden gidiyor. HT’nin Delhi ekibine katılmadan önce siyaset, eğitim ve miras peşinde koştuğu Gurugram ve Mewat’ta rapor verdi.
    …ayrıntılı olarak görün