Çevik düşünce nedir ?

Fakiye

Global Mod
Global Mod
Cevik dusunce (Agile Thinking), farkl sektorlerdeki calsanlarn, problemlerin cozumu icin gecerli yontemler kullanmasna izin veren bir yaklasmdr. Cevik dusunce, kstl kaynaklar ve artan rekabet karssnda guclu bir sekilde mucadele etmek icin musterilerinin ihtiyaclarn anlamaya ve hzl bir sekilde musteri memnuniyeti saglamaya odaklanyor. Bu yaklasm, cevik uretim sureclerinde kullanlan bir yaklasm olarak da bilinir.

Cevik Dusuncenin Amac

Cevik dusunce, musteri memnuniyetini saglamak icin urun uretim surecinde hz ve esneklik saglamak icin kullanlan bir yaklasmdr. Cevik dusunce, urun uretim surecinde fayda saglamay hedef alr. Bunun icin, uretim surecinde kullanlan cevik metotlar, bu amac gerceklestirmek icin kullanlr.

Cevik Dusuncenin Faydalar

Cevik dusunce, uretim surecinde ciddi faydalar saglar. Oncelikle, calsanlarn hzla problemleri cozmek icin farkl yaklasmlardan yararlanmalarna izin verir. Cevik dusunce, ayrca, kstl kaynaklarla yeterli urun uretimini saglamak icin idealdir. Uretim surecinde kullanlan cevik metotlar sayesinde, urun uretimi surecinde kstl kaynaklarla calsanlar daha verimli calsabilirler. Ayrca, cevik dusunce, problemleri cozmek icin daha ksa surede daha fazla sonuc elde etmek icin kullanlabilecek bir yaklasmdr.

Cevik Dusuncenin Dezavantajlar

Cevik dusunce, her ne kadar faydal olsa da, baz dezavantajlar da vardr. Ornegin, cevik dusunce, cok fazla calsma ve calsanlarn daha fazla sorumluluk almas gerektirir. Ayrca, cevik dusunce, calsanlarn baz durumlarda cozum uretmekte zorlanabilecekleri anlamna da gelir. Bu dezavantajlar, cevik dusuncenin kullanmnn gozden gecirilmesi gereken onemli bir husustur.

Cevik dusunce, urun uretim surecinde hz ve esneklik saglamak icin kullanlan cok yonlu bir yaklasmdr.