Delhi HC, vergi davasında BRS lideri K Kavitha'nın kefalet talebine ilişkin kararını saklı tutuyor | Dünya

Salı günü Delhi Yüksek Mahkemesi, Delhi'nin alkol vergisi politikasıyla ilgili davalarda Bharat Rashtra Samithi Partisi (BRS) lideri K Kavitha'nın kefalet talebine ilişkin kararını saklı tuttu.

İtiraz, soruşturma makamlarının soruşturmalarının tehlikeye atıldığını açıkça ortaya koydu. (ANI fotoğrafı)

Karar Yargıç Swarana Kanta Sharma tarafından saklı tutuldu.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Kavitha, 15 Mart'ta İcra Müdürlüğü (ED) ve 11 Nisan'da Merkezi Soruşturma Bürosu (CBI) tarafından tutuklandı ve paralel bir acil servis davası kapsamında Tihar Hapishanesine gönderildi.

İddia, soruşturma makamlarının soruşturmalarının tehlikeye atıldığını açıkça ortaya koydu.

Ayrıca şunu okuyun:ED, 'delilleri yok ettiği' gerekçesiyle Kavitha'nın kefalet başvurusunu reddetti

BRS lideri, şehir mahkemesinin kefalet başvurusunu reddetmesine itiraz etti.

6 Mayıs'ta şehir mahkemesi, acil servis tarafından kaydedilen davada onun kefaletle serbest bırakılmasını reddetti ve Kavitha'nın Delhi Özel Tüketim Politikası davasıyla bağlantılı olarak kara para aklama suçunu işlemeye karıştığına dair “ilk bakışta kanıt” bulunduğuna karar verdi.

Mahkeme, CBI davasında kefaletle serbest kalmayı reddetti ve tüketim politikasında olumlu hükümler sağlamakla suçlanan diğer sanıklar tarafından Aam Aadmi Partisi'ne (AAP) fonların toplanması ve ön ödemesinde kilit bir komplocunun rolünü ilk bakışta tanıdığına karar verdi.

Haberler / Şehirler / Delhi / Delhi HC, özel tüketim davasında BRS lideri K Kavitha'nın kefalet talebine ilişkin kararını saklı tutuyor