Delhi LG Saxena, Pharma Uni VC'nin kaldırılmasını emretti | Dünya

Konuyla ilgili bilgi sahibi yetkililerin Cumartesi günü yaptığı açıklamaya göre, Vali Yardımcısı VK Saxena Cumartesi günü Delhi Eczacılık Bilimleri ve Araştırma Üniversitesi (DPSRU) rektör yardımcısının 2017 ile 2019 yılları arasında işe alım dolandırıcılığı iddiasıyla bağlantılı olarak görevden alınmasını emretti.

LG VK Saxena (HT fotoğrafı)

İsmini vermek istemeyen üst düzey bir LG Sekreterliği yetkilisi, aynı zamanda üniversitenin resen rektörü olan Saxena'nın, Profesör Ramesh K Goyal'in DPSRU rektör yardımcısı görevinden derhal görevden alınması emrini verdiğini söyledi. Dolandırıcılığa katılımı, Goyal'in görevde olduğu 2017 ile 2019 yılları arasında üniversitenin yürüttüğü öğretim üyesi işe alım sürecini araştıran bir soruşturma komitesi tarafından belirlendi.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Başvuruda Saxena şunları yazdı: “Delhi Eczacılık Bilimleri ve Araştırma Üniversitesi – Delhi Tüzüğü, 2017 Bölüm 4(2) kapsamındaki yetkileri kullanarak, 1897 Genel Hükümler Yasası'nın 16. Bölümünü okudum, Prof. DPSRU Rektör Yardımcısı Ramesh K. Goyal, üniversitedeki işe alım sürecindeki yaygın usulsüzlükler ve yasa dışılıklar, kuralların ve yerleşik normların ihlali ve ayrıca eksiklikler nedeniyle DPSRU Rektör Yardımcılığı görevinden derhal geçerli olmak üzere çıkarılır. Üniversitenin işlerini denetlemek ve kontrol etmekle suçlandığı ve Üniversite Rektör Yardımcısı olarak kanuni görevlerini yerine getirmediği için.”

Yukarıda adı geçen yetkili, LG'nin ayrıca İçişleri Bakanlığı'ndan (MHA) davayı harici bir soruşturma kurumuna devretmesini ve adı geçen üç yetkilinin raporunda adı geçen Goyal ve diğer altı yetkiliye karşı FIR başvurusunda bulunmasını talep etme iznini verdiğini söyledi. -Beyanname gönderin. Üyeler Araştırma Komitesi. “Saxena, konuyu çok sayıda şikayete dayanarak araştıran ve 2017'den 2019'a kadar DPSRU'da öğretmen alımında önemli usulsüzlükler, hukuka aykırılıklar ve adam kayırmacılığın gözlemlendiği sonucuna varan Soruşturma Komitesi'nin raporunu kaydetti.” Komite ayrıca şunları kaydetti: VC, Sebebi Göster Bildirimine cevabını bu yıl 2 Ocak'ta kendi versiyonunu sunarak ve raporda belirtilen önemli usulsüzlüklere herhangi bir yanıt veremeyerek sundu ve kendisi tarafından işaret edilen hususları ele almaya çalıştı. Usulsüzlükleri üniversite çözecektir” dedi.

Goyal, iletişime geçtiğinde ancak soruşturma raporunu inceledikten sonra yorum yapabileceğini söyledi. Bana yöneltilen sorulara gerektiği gibi yanıt verdim” dedi.

• YAZAR HAKKINDA
    Yazar standardı 90x90

Sanjeev K Jha, 20 yılı aşkın habercilik kariyerinde bürokrasi, politika, sınır bölgelerindeki ISI faaliyetleri, müzik ve Bollywood konularını ele aldı. Şu anda eyalet başkentinde suçla uğraşıyor. …Ayrıntılı olarak görün