Delhi Metrosu grafiti sanığı Kejriwal'dan etkilendiğini söylüyor ama… | Dünya

Delhi Metro istasyonlarında Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal'a karşı tehdit edici duvar yazısı yazdığı iddiasıyla Çarşamba günü polis tarafından tutuklanan 33 yaşındaki Ankit Goyal, mahkeme tarafından kefaletle serbest bırakıldı. Davada kefaletle serbest bırakılan Goyal, ünlü olmaya niyetinin olmadığını söyledi. Kendisi, Anna Hazare hareketinin popülaritesinden yararlanarak iktidara gelen Kejriwal'in Delhi'deki hükümeti yönetme şeklinden rahatsız olduğunu söyledi. Aam Aadmi Partisinin (AAP) çeşitli dolandırıcılık iddialarına karışmasından rahatsız olduğunu söyledi.

Delhi metro istasyonlarında Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal'e karşı tehdit edici duvar yazısı yazdığı iddiasıyla Çarşamba günü polis tarafından tutuklanan 33 yaşındaki Ankit Goyal, ünlü olmaya niyetinin olmadığını söyledi. (ANI)

Sözleri nedeniyle Delhi CM'sinden özür dileyen Goyal, milyonlarca rupinin Kejriwal bungalovuna değil, yol inşasına, eğitime ve kalkınmaya harcanması gerektiğini söyledi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

“Ünlü olmaya hiç niyetim yok… Ben bir devlet çalışanıyım ve bir kamu sektörü bankasında yönetici olarak çalışıyorum… IRS olduğu için Kejriwal'den çok etkilendim… Aam Aadmi Partisinin ideolojisini destekliyorum ancak kampanya ile devam eden Kejriwal hükümeti arasında yaşananları desteklemiyorum… Delhi Metrosu'nun duvarlarına yazdığım saldırgan sözler için özür dilerim. ₹“(Kejriwal) bungalovunuza 45 crore harcanamaz… Yollara, eğitime, Yeni Delhi'nin kalkınmasına harcanmalı… Ben hiçbir partinin arkasında değilim, hiçbir parti arkamda değil…” Ankit Goyal, dedi. ANI haber ajansının aktardığına göre kefalet bedelini aldıktan sonra.

Ayrıca OKUYUN| Lok Sabha Seçimleri: Delhi Metro operasyonları 25 Mayıs sabah saat 4'te tüm güzergahlarda başlayacak

Goyal, Delhi'deki Rajiv Chowk ve Patel Nagar metro istasyonlarında Kejriwal'e karşı tehdit edici duvar yazıları yazmakla suçlanıyor. Polise göre kendisi Baraeli'de ikamet ediyor. ANI haber ajansının haberine göre polis kaynakları, şahsın herhangi bir siyasi partiye bağlı olmadığını ekledi.

Goyal'in grafitisi AAP ile BJP arasında tartışmaya ve sözlü savaşa yol açtı. AAP milletvekili Sanjay Singh, BJP'nin konuya dahil olduğunu iddia etmişti.

“Arvind Kejriwal hapisten çıktığından beri BJP panik halindeydi. BJP şimdi Arvind Kejriwal'a ölümcül bir saldırı planlıyor. Bu komplo doğrudan Başbakanlıktan yürütülüyor. Saldırı riski var.” Sanjay Singh, “Kejriwal ji Rajiv Chowk ve Patel Nagar metro istasyonlarında yazılmıştır” demişti.

• YAZAR HAKKINDA
    Yazar standardı 90x90

Hindustan Times Haber Odası ile Hindistan'dan ve dünyadan en son haberleri ve gelişmeleri takip edin. Politika ve politika oluşturmadan ekonomi ve çevreye, yerel sorunlardan ulusal olaylara ve küresel meselelere kadar her şeyi ele alıyoruz. …Ayrıntılı olarak görün

Haberler / Şehirler / Delhi / Delhi Metrosu grafiti sanığı Kejriwal'dan etkilendiğini söylüyor ancak…