Delhi Özel Tüketim Dairesi Nisan'dan Haziran'a kadar kurak günlerin listesini paylaşıyor | Dünya

Konuyu bilen yetkililerin Pazar günü yaptığı açıklamaya göre, Delhi hükümeti Nisan ve Haziran ayları arasındaki “kuru günlerin” bir listesini yayınladı. Özel tüketim vergisi dairesi tarafından yayınlanan bir emir, Delhi'deki içki dükkanlarının Ramazan Bayramı'nda (11 Nisan), Ram Navami'de (17 Nisan), Mahavir Jayanti'de (21 Nisan), Buddha Purnima'da (23 Mayıs) ve Kurban Bayramı'nda kapatılacağını söyledi. ul-Fitr (11 Nisan) kapalı kalacaktır. ul-Zuha (17 Haziran).

Yetkililer, oy sayımının yapılacağı 4 Haziran'da şehirdeki içki dükkanlarının da kapatılacağını ekledi. (HT arşivi)

Ayrıca, başkentteki tüm Lok Sabha koltukları 25 Mayıs'ta sandık başına gideceği için içki satıcıları da 23 Mayıs saat 18.00'den 25 Mayıs saat 18.00'e kadar kapalı kalacak. Ayrıca şehirdeki içki mağazaları da 4 Haziran'da kapatılacak. Yetkililer, oy sayımının ne zaman yapılacağını da ekledi.

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!

Ayrı olarak, tüketim vergisi dairesi ayrıca Delhi'deki Uttar Pradesh sınırı sınırındaki tüm içki satıcılarının, Ghaziabad, Gautam Budh Nagar ve Baghpat I'in Lok Sabha seçim bölgeleri gibi 24 Nisan akşam 6'dan 26 Nisan akşam 6'ya kadar kapalı kalmasını emretti. 26 Nisan'da sandık başına gidecek. Özel Tüketim Komiseri KM Uppu tarafından imzalanan emirde, “(Bu) satış noktaları/tesisleri Uttar Pradesh'in Baghpat, Ghaziabad ve Gautam Budh Nagar bölgelerinin sınırına 100 metre mesafede olan tüm lisans sahipleri için geçerlidir.” ifadesine yer verildi.