Delhi Tüketim Dolandırıcılığı: Mahkeme 18 Aralık’ta Arun Pillai’nin ileriye yönelik kefalet başvurusu hakkında karar çıkardı | Dünya

Dilekçeyle ilgili tartışmaları dinledikten sonra Cuma günü kararı bozan özel yargıç MK Nagpal, Pillai’ye verilen gözaltı şartlı tahliyesini de Pazartesi gününe kadar uzattı.

HT resmi

“Bu başvurunun (geçici kefalet için) 18 Aralık 2023 saat 14.30’da değerlendirilmek/düzenlenmek üzere sunulması planlanıyor. A (sanık)-26 (Pillai)’nin kefaletinin 7 Aralık 2023’te kesin kararla verildiği ve daha sonra 13 Aralık 2023’e uzatıldığı, 18 Aralık 2023’e kadar da uzatıldığı kaydedildi” dedi.

Facebook’ta HT Channel’daki son dakika haberleri ile güncel kalın. Şimdi Katıl

Pillai adına mahkemeye çıkan avukat Nitesh Rana, karısının bir ameliyat geçirmesi gerektiğini ve kendisinin “manevi destek” için “fiziksel olarak yanında bulunduğunu” iddia ederek sanık için 12 hafta süreyle geçici kefalet talebinde bulunmuştu. olmak. Tıbbi bir prosedüre tabi tutulduğunda.

Rana, sanığın Delhi’ye geri gönderilmesinin “kefalet hakkının verilmesi amacını ortadan kaldıracağını ve aynı zamanda sanığın beklemede olan geçici kefalet başvurusunun başarısız kalmasına neden olacağını” iddia ederek kefalet süresinin uzatılması yönünde baskı yapmıştı.

Mahkeme Çarşamba günü Pillai’ye verilen kefalet süresini üç gün uzatarak, İcra Müdürlüğü’nün (ED) geçici kefalet başvurusuna yanıt vermediğini belirtti.

Acil servis, Pillai’nin eski Telangana başbakanı K Chandrashekar Rao’nun kızı ve içki karteli ‘Güney Grubu’nun lideri olan Bharat Rashtra Samithi (BRS) MLC K Kavitha’nın yakın arkadaşı olduğunu iddia etmişti.

“Güney Grubu”nun yaklaşık 1 milyon lira rüşvet aldığı iddia ediliyor. ₹Artık yürürlükten kaldırılan 2021-22 için Delhi Tüketim Politikası kapsamında ulusal başkentteki içki pazarından daha büyük bir pay almak için Aam Aadmi Partisi’ne (AAP) 100 crore.

Pillai, özel tüketim politikası formüle edilirken ve uygulanırken diğer sanıklarla yapılan toplantılarda ‘Güney Grubu’nu temsil ettiği suçlamasıyla 6 Mart’ta acil servis tarafından tutuklandı.

Özel tüketim politikası, Delhi Vali Vekili’nin bu konudaki usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarına ilişkin bir CBI soruşturması emri vermesinin ardından geçen yıl Ağustos ayında kaldırılmıştı.