Delhi tüketim vergisi davası: AAP, Manish Sisodia’nın Tihar hapishanesindeki güvenliğinden endişe ediyor | Dünya

Aam Aadmi Partisi (AAP) liderleri Çarşamba günü, Tihar cezaevi kompleksinde özel tüketim vergisi vakasında olduğu iddia edilen eski Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia’nın güvenliğiyle ilgili endişelerini dile getirdiler.

Sisodia, mahkemeye onu hapishanenin meditasyon veya vipassana hücresine yerleştirmesi için dilekçe vermişti. (PTI fotoğrafı)

AAP baş sözcüsü Saurabh Bharadwaj Çarşamba günü, Merkezi Soruşturma Bürosu (CBI) tarafından 26 Şubat’ta özel tüketim vergisi davasıyla tutuklanan Sisodia’nın sertleşmiş ve şiddetli suçlularla birlikte Tihar cezaevi kompleksindeki 1 Numaralı Hapishanede tutulduğunu iddia etti. AAP liderinin güvenliği konusunda. Bunun “Sisodia’yı öldürme planı” olduğunu iddia etti.

Ayrıca okuyun: Delhi tüketim vergisi davası: ED, Manish Sisodia’yı Tihar hapishanesinde 6 saat boyunca sorguladı

“Manish Sisodia, komplo suçlamasıyla Tihar hapishanesinin 1 numaralı hapishanesinde tutuldu. Yargılamalar, ülkenin en tehlikeli ve şiddetli suçlularının tutulduğu, şiddete ve cinayete eğilimli 1 numaralı hapishanede yapılmıyor. Mahkeme, Manish Sisodia’nın Vipassana hücresinde kalmasına karar vermişti. Mahkeme kararına rağmen suçlular davasında neden gözaltına alındı?” diye sordu Bharadwaj bir basın toplantısında.

Sisodia, bir CBI özel mahkemesinin 10 Mart’a kadar tutuklu kalmasının ardından Pazartesi günü 1 Numaralı Hapishanede tutuldu.

Sisodia, mahkemeye onu hapishanenin meditasyon veya vipassana hücresine yerleştirmesi için dilekçe vermişti.

AAP sözcüsünün iddialarına yanıt veren Tihar Hapishanesi yetkilileri, Sisodia’nın güvenliği düşünülerek ayrı bir koğuşa atandığını söyledi.

ANI haber ajansına verdiği demeçte, “CJ-1’in tutulduğu bölümünde, gangster olmayan ve hapishanede düzgün davranan asgari sayıda mahkum var.”

“Ayrı bir hücre, rahatsız edilmeden meditasyon yapmasına veya başka faaliyetlerde bulunmasına izin veriyor. Güvenliğini sağlamak için cezaevi kurallarına göre tüm önlemler alınmıştır. Barınmasına yönelik tüm iftiralar asılsızdır” dedi.

AAP Milletvekili Sanjay Singh, ayrı bir basın toplantısında Sisodia’nın hapishane kompleksinde öldürülebileceğini iddia etti.

Singh, “Manish Sisodia’nın öldürülmesinden korkuyoruz” dedi.

Delhi’deki BJP sözcüsü Praveen Shankar Kapoor, AAP liderleri tarafından yapılan suçlamaları yalanladı.

“Delhi hapishaneleri, seçilmiş Delhi hükümetinin idari kontrolü altındadır. Eski bakan Satyedar Jain’in Tihar içinde nasıl özel ayrıcalıklara sahip olduğunu herkes gördü. Şimdi Saurabh Bharadwaj, Sisodia’nın hapishanede öldürülebileceğini iddia ediyor. Hükümet dikkatli olmalı, hapishane AAP’nin kontrolüne giriyor ve her şeyi yapabilirler” dedi.