Delhi’de öğretmen ölmeden bir saat önce genç elektrik akımına kapıldı | Dünya

Konuya yakın polis yetkilileri, Yeni Delhi tren istasyonunda 35 yaşındaki bir kadının elektrik akımına kapılmasından yaklaşık bir saat önce, 17 yaşındaki bir çocuğun da benzer koşullarda Pazar sabahı Delhi’nin güneydoğusundaki Taimoor Nagar’da öldüğünü söyledi. Salı günü.

Yetkililer, gencin ölümüyle sonuçlanan elektrik kaçağının su basmış sokaktaki gevşek bir canlı kablodan kaynaklandığını söyledi. (Dosya)

Polis, adı Sohail olan çocuğun Bengaluru’da ikamet ettiğini ve Taimoor Nagar’daki akrabalarını ziyaret ettiğini söyledi. Pazar sabahı evin yakınındaki suyla dolu bir ara sokağa adım attıktan sonra elektrik çarptığını söylediler. Yetkililer, gencin ölümüyle sonuçlanan elektrik kaçağının su basmış sokaktaki gevşek bir canlı kablodan kaynaklandığını söyledi.

Memurlar, olaydan Pazar günü saat 05.00 sularında polis kontrol odasındaki özel bir hastanenin aranmasıyla haberdar olduklarını söylediler. Hastaneye gelen polis ekibi, doktorların hastanın hayatını kaybettiğini ve elektrik akımına kapılarak hayatını kaybettiğini açıkladı. Daha sonra, New Friends Colony Polis Karakolunda Hindistan Ceza Yasası’nın 304A ve 336. Bölümleri uyarınca ihmalden bir ölüm ve başkalarının hayatını ve kişisel güvenliğini tehlikeye atan bir eylem kaydedildi.

Polis ekibi daha sonra Taimoor Nagar’daki kaza mahalline ulaştı. Yerel bir soruşturma, Sohail’in suyla dolu bir ara sokağa adım attıktan sonra yere yığıldığını ortaya çıkardı. Yoldan geçenler suda elektrik bulan kabloyu Elektrik Kurumu’na haber vererek elektriği kesti. Genç daha sonra sudan çıkarıldı, ancak polis o zamana kadar öldüğünü söyledi.

Yine Pazar günü, doğu Delhi’deki Preet Vihar’da yaşayan bir öğretmen olan Sakshi Ahuja, tren istasyonunun yanındaki su basmış bir sokağa adım attıktan ve yakındaki bir elektrik tesisatından çıkan gevşek bir tele yanlışlıkla dokunduktan sonra elektrik çarpması sonucu öldü.