Delhiwale: Yarım Çiftçi | Dünya

Üç çocuğu cesur. 11. sınıf öğrencisi Abhiraj, mühendis olmaya odaklanmıştır. 10. sınıftaki Suraj, IAS görevlisi olmak istiyor. 9. sınıf öğrencisi Rakhi doktor olmak istiyor.

Subhash kariyerine Megapolis’te yirmi yıl önce otomatik çekçek sürücüsü olarak başladı.

Ancak Subhash Yadav, “bazen her şey çok zor görünüyor,” diye mırıldanıyor. “Ama çocuklarım gerçekten çok çalışmaya istekliyse…” diyor. Bir sonraki an elini kalbinin üzerinde tutuyor. “Bak, çok çalıştım.”

Subhash kariyerine Megapolis’te yirmi yıl önce otomatik çekçek sürücüsü olarak başladı. Delhi-NCR – Burari’nin diğer ucuna dönmeden önce birkaç yıllığına Gurugram’da üssünü kurdu.

Artık hayatında bir noktaya geldi, “Şehirde de köyümde de gelişiyorum” diyor.

Jharkhand’daki evinde atalarının birkaç dönümlük arazisine sahip olduğunu açıklıyor. Bu miras ve birkaç inek, “sadece bir araba walla olarak değil, bir kisan olarak kazanmasına” yardımcı oluyor.

Subhash, tüm yıl boyunca köy ve şehir arasında gidip gelir. Her iki ila üç ayda bir, araziyi bir sonraki mahsul için hazırlamak veya mevcut mahsulü hasat etmek için Jharkhand’a gider. Ailesinin çiftçilik yapmasına yardım etmesine izin vermiyor. “Çocuklarım için çiftçilik yok.” Duruyor. “Parmila’nın (karısının) tarlada çalışmasına da asla izin vermem… evimize o bakar.”

Burari’de Subhash, diğer iki sürücüyle tek bir odayı paylaşıyor. Köy yaşamının çok daha basit olduğunu kabul eder, ancak bu basitliği reddeder. Ona göre bu, fırsatların eksikliğinden kaynaklanıyor. Ayrıca “Dilli’de şoför olarak aylık kazancım, köyde çiftçi olarak iki aylık kazancıma denk geliyor.” Elbette çocuklarının geleceğini köyde değil şehirde görüyor.

Gelecek ay, yağmur mevsiminin başlamasıyla birlikte, Subhash Puroshottam Ekspresine tekrar binecek ve eve gidecek, “ve ben köyde 10 ila 12 gün kalıp toprağı Dhaan’a (hasat) hazırlayacağım.” Aniden bir telefon sesi geldi. sohbeti yarıda keser: Cebinden telefonu çıkarır. Akıllı telefonların piyasaya sürülmesinden önce yaygın olarak kullanılan cep telefonlarından biridir. Arayan kızıdır.