Eğitim Departmanı Memuru MACP Avantajlarından Yararlanıyor: Delhi LG | Dünya

YENİ DELHI: Konuyu bilen yetkililer, Çarşamba günü Korgeneral VK Saxena’nın, MACP (Modifiye Garantili Kariyer İlerlemesi) programının faydalarının emekli okul müdürlerine ve diğer Eğitim Bakanlığı yetkililerine verilmesi emrini verdiğini söyledi.

Delhi LG VK Saxena, emekli okul müdürleri ve eyalet başkentinin Eğitim Bakanlığı’ndaki diğer yetkililer için MACP programının genişletilmesini emretti. (HT fotoğrafı)

Değiştirilmiş Garantili Kariyer İlerleme Planı, 5. Ücret Komisyonu tarafından önerilen Garantili Kariyer İlerleme Planının değiştirilmiş versiyonudur ve 2009 yılına kadar varlığını sürdürmüştür. Programın amacı, düzenli terfinin durgunluk nedeniyle ertelenmesi durumunda çalışanlara finansal iyileştirme şeklinde ek maaş avantajları sunmaktı.

LG ofisindeki yetkililer, memurların 2008’den bu yana maaşlarında ve diğer sosyal yardımlarda mali artış hakkına sahip olmasına rağmen, bu yardımları talep etme haklarının Yüksek Mahkeme de dahil olmak üzere çok sayıda mahkeme tarafından onaylandığını söyledi. Ancak yetkililer, yardımlardan yararlanamayacaklarını söyledi.

Yetkililer, “Hindistan hükümeti, hükümet çalışanlarına 10, 20 ve 30 yıllık hizmet sonrasında mali yükseltmeler verildiği programı 2008 yılında uygulamaya koydu” diye ekledi.

Bir Delhi hükümet yetkilisi şunları söyledi: “Son sekiz yıldır hizmet işlerinin kontrolü Raj Niwas’taydı. Bunun neden daha erken gerçekleşmediğini açıklamaları gerekiyor.”