“Eğitim politikası kazanacak…”: Manish Sisodia’nın karısı bir not yazıyor | Dünya

Hapisteki eski Delhi Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia, Yüksek Mahkeme’nin her gün saat 10:00 ile 17:00 arasında karısını ziyaret etmesine izin vermesinin ardından Çarşamba günü hasta karısını Mathura Yolu üzerindeki evinde sıkı güvenlik önlemleri altında karşıladı.

Delhi eski Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia. (PTI)

Burayı okuyun: Kejriwal gözyaşlarına karşı savaşıyor ve okul açılışında Sisodia’dan bahsediyor

Sosyal medya sitesinde yayınlanan bir notta Seema Sisodia, ikilinin 103 gün sonra sadece yedi saat görüştüklerini söyledi.

“Bugün 103 gün sonra Manish ile tanıştım. Kocam ve ailem bu komplolara daha kaç gün katlanmak zorunda kalacak bilmiyorum. Siyaset kirlidir derken herkes haklıydı. Ne yaparlarsa yapsınlar Arvindji ve Manish’in hayallerine hapsedemeyeceklerdir. Eğitim politikası kazanacak”, Hintçe yazılmış notunu okuyun.

Sisodia şu anda yürürlükten kaldırılan Delhi Tüketim Direktifi 2021-22 kapsamında yolsuzluk ve kara para aklama suçlamalarıyla Tihar hapishanesinde bulunuyor. Her iki olayda da Merkez Soruşturma Bürosu ve İcra Müdürlüğü tarafından tutuklandı, her iki olayda da kefaletle serbest bırakılması reddedildi.

Pazartesi günü, Delhi Yüksek Mahkemesi acil servis davasında ona geçici kefalet vermeyi reddetti, ancak karısıyla görüşmesine izin verdi. Daha önce, eski Delhi bakanı, ziyaretinden önce hastaneye kaldırıldığı için mahkeme onayıyla Pazar günü karısıyla görüşememişti.

Seema Sisodia, otoimmün bir hastalıktan ve multipl sklerozdan muzdariptir.

Notta, siyasi müdahaleye karşı uyarıya rağmen, Manish’in (Sisoia) “eğitim, sağlık, elektrik ve su gibi kritik konuları ele almak” için “Arvind ji ve benzer düşünen diğer insanlarla güçlerini birleştirdiğini” söyledi. .

Görüşmeleri sırasında Seema Sisodia, kocasının “sarsılmaz kararlılığına” tanık olduğunu söyledi.

“Sivrisinekler, karıncalar, böcekler ve kavurucu sıcaklar nedeniyle yerde 103 gün uyumasına rağmen, yılmadı ve gözlerinde eşsiz bir hayali var: toplumu eğitim yoluyla güçlendirmek ve dürüst siyaset için Arvind Kejriwal’ın yanında yer almak. Ortaya çıkabilecek herhangi bir zorluk ve komplo ne olursa olsun, kararlılığı sarsılmaz” dedi.

Burayı okuyun: Bir okul etkinliğinde, Kejriwal Sisodia’yı hatırlıyor ve haykırıyor: “Bu onun hayaliydi” | Video

Seema Sisodia, ikilinin Sisodia’nın eğitim tarihi ve sağlığı konusundaki çalışmaları hakkında da konuştuklarını söyledi. “Arvind ve Manish’e komplo kuranlar, Arvind’in askerlerinden birinin hapsedilmesine sevinebilirler. Ancak anlayamadıkları şey, Tihar hapishanesinin sınırları içinde 2047’de eğitimli ve müreffeh bir Hindistan vizyonunun çarpıtıldığıdır” dedi.

Delhi’deki BJP, notun “siyasi amaçlı” olduğunu söyledi. Parti sözcüsü Praveen Shankar Kapoor, “…hastanedeki hasta bir kadının bu siyasi amaçlı mektubu yazıp tweet atması nasıl mümkün olabilir” dedi.