FIR, Çocuk Panelinin AAP’den Atishi’ye “Çocuk İstismarı” Nedeniyle Şikayet Etmesinin Ardından Başvurdu | Dünya

Ulusal Çocuk Haklarını Koruma Komisyonu (NCPCR) Pazar günü yaptığı açıklamada, Delhi polisinin Aam Aadmi Partisi’nin (AAP) organize ettiği ve desteklediği Okulların dışındaki tezgahları nedeniyle “çocukları taciz ettiği” iddiasıyla ilgili şikayette bulunduktan sonra FIR’a başvurduğunu söyledi. Vergi kaçakçılığı iddiasıyla CBI tarafından gözaltında tutulan Başbakan Manish Sisodia tarafından Delhi milletvekili.

Aam Aadmi Partisi (AAP) MLA Atishi, Pazartesi günü Yeni Delhi’deki AAP ofisinde tüketim vergisi politikası davasında CBI’nin Delhi Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia’yı tutuklamasına karşı düzenlenen bir protesto sırasında konuşuyor.

BJP lideri Manoj Tiwari’nin şikayetine dayanarak, NCPCR daha önce Delhi Baş Sekreteri ve Polis Komiseri’ne Aam Aadmi Partisi (AAP) lideri Atishi’ye karşı bir FIR dosyası açması ve çocukları istismar ettiği iddiasıyla ona karşı dava açması için yazmıştı. “kişisel kazanç Gündemleri”.

NCPCR, “Delhi Eğitim Görev Gücü’nün, okullarda okuyan reşit olmayan çocukları Atishi Singh’in yönetimindeki kişisel gündemleri ve siyasi kampanyaları için taciz ettiği iddia edildiği bildirildi.” konu.

NCPCR ayrıca mektupta, reşit olmayan çocukların istismarının dikkati başka yöne çekmeyi ve vergi kaçakçılığı iddiasıyla suçlanan eski Delhi Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia’yı “lehine” tutmayı amaçladığını iddia etti.

Ayrıca okuyun: Manish Sisodia, Delhi’de eski sekreterle tüketim vergisi soruşturmasıyla karşı karşıya geldi

Komisyon ayrıca Eğitim Görev Gücü üyeleri Shailesh, Rahul Tiwari, Maitreyi Koleji Başkanı Vaibhav Srivastav (aynı zamanda Eğitim Görev Gücü’nün bir üyesi) ve Eğitim Görev Gücü üyesi ve aynı zamanda bir Memur Yardımcısı olan Tarishi Sharma’yı da görevlendirdi. Tiwari’nin şikayeti temelinde CM ofisi atandı.

Ayrıca okuyun: Manish Sisodia’nın tutuklanmasının ardından AAP, BJP’ye “çamaşır makinesi” saldırısı başlattı

Jasmine Shah ayrıca Delhi Diyalog ve Kalkınma Komisyonu Başkan Yardımcılığına atandı.

Komisyonun hamlesi, Manoj Tiwari’nin NCPCR başkanı Priyank Kanoongo’ya aralarında AAP’den Atishi ve Eğitim Görev Gücü üyesi Shailesh’in de bulunduğu birkaç kişiye karşı yazdığı mektuptan sonra geldi.

“Ulusal sermaye, çocuk haklarının ve çıkarlarının yalnızca kendine özgü değil, aynı zamanda benzeri görülmemiş olağandışı bir şekilde kötüye kullanılmasına tanık oluyor ve tanık oluyor. Tiwari şikayetinde, şu anda gözaltında olan Manish Sisodia’nın tutuklanmasının ardından olayların AAP tarafından siyasi bir perspektiften planlandığını, yönetildiğini ve yönetildiğini görüyoruz.

Ayrıca, AAP’nin bunu, parti için başka seçenek kalmadığı için Yüksek Mahkeme Sisodia’ya herhangi bir rahatlama sağlamayı reddetmesinin ardından yaptığını iddia etti.

Yetki ve makam kullanımı okul müdür ve müdürleri üzerinde baskı oluşturmaktadır, okul yönetim kurulları ile koordineli olarak komiteler oluşturulduğu bilinmekte ve bu tür etkinliklerin düzenlenmesinde devlet kaynakları kullanılmaktadır.”

Bununla birlikte, Delhi Polisi, Shastri Park’taki Sarvodaya Kanya Vidyalaya’ya AAP lideri Sisodia’nın lehine posterlerin yapıştırıldığı iddia edildikten sonra, Delhi Mülkiyetin Tahrifini Önleme Yasası uyarınca Okul Yönetim Komitesi Başkanı Ghazala aleyhine dava açtı.

Sisodia, GNCTD’nin özel tüketim vergisi politikasının tasarımı ve uygulanmasında usulsüzlük iddiasıyla ilgili bir davayla ilgili devam eden bir soruşturma kapsamında geçen Pazar günü tutuklandı.

Rouse Bulvarı Mahkemesi Cumartesi günü, CBI’nin davayla ilgili eski Delhi Bakanı Manish Sisodia’nın tutukluluk süresini uzattı.

Özel Yargıç MK Nagpal Cumartesi günü CBI’ye Manish Sisodia hakkında iki günlük daha soruşturma izni verdi. Bu arada CBI mahkemesi, Manish Sisodia tarafından talep edilen ve meseleyi 10 Mart 2023 için listeleyen bir kefalet bildirimini de kabul etti.

CBI avukatı, Manish Sisodia için daha fazla tutukluluk hali ararken, “Hala işbirliği yapmıyor ve onu iki kişiyle karşı karşıya getirmek için tutukluluğunun devam etmesine ihtiyacımız var” dedi.