Gururlu ve gururlu: DU öğrencileri gökkuşağını kampüse getiriyor | Dünya

Pride Month, Delhi Üniversitesi kampüsünde güçlü bir güç haline geldi ve dikkatleri göz ardı edilemeyecek net bir mesaj göndermek için makyaj ve modayı kullanan LGBTQIA+ topluluğu ve onların müttefiklerine çekiyor.

Üniversite genelindeki kolejlerden öğrenciler, 1 Haziran’da kampüse çıktıklarında yüzlerini gökkuşağı renklerine boyadılar. (Fotoğraflar: Shantanu Bhattacharya/HT)
Callistine Lewis, St. Stephen's College'da son sınıf öğrencisi.

Callistine Lewis, St. Stephen’s College’da son sınıf öğrencisi.

Bir umut şemsiyesi aç

Callistine Lewis, Son Yıl, BA (Prog), St Stephen’s College

“Gökkuşağı şemsiyem, kısa tişörtüm veya maviye boyanmış tırnaklarım olsun, görünüşüm kendime bir övgüdür.” İstediğim gibi giyinebilmek ve üniversitede performans gösterebilmek çok özgürleştirici bir deneyim. Kerala’da doğup büyüdüm ama istediğim gibi giyindiğim için benimle dalga geçmeyen akranları bana sen verdin… Umarım daha çok öğrenci dilediği gibi böyle giyinir ve sadece gururlarını ifade etmek, aynı zamanda dolap kapısının önünde bir yerlerde olan başkalarını da motive etmek için. Bir kişinin bile dışarı çıkma isteğini uyandırabilirsem, gurur duyacağım!”

Chisha Kapoor, Kirori Mal Koleji'nde birinci sınıf öğrencisi.

Chisha Kapoor, Kirori Mal Koleji’nde birinci sınıf öğrencisi.

Makyaj senin silahın

Chisha Kapoor, Birinci Sınıf, İngilizce (Onur Derecesi), Kirori Mal Koleji: “Benim için en büyük silahım makyajım! Bu yüzden üniversiteye hazırlanırken biseksüel bayrağın pembe, mavi ve mor renkleriyle oynamanın en iyisi olacağını düşündüm. Bu, kendim olmaktan duyduğum gururun bir işareti ve makyajım tüm dünya tarafından görülüyor. Ben de topluluğumla dayanışma göstermek istiyorum, bu yüzden savaş boyamı sürüyorum!”

Nihul Tiwari, Hansraj Koleji'nde ikinci sınıf öğrencisi.

Nihul Tiwari, Hansraj Koleji’nde ikinci sınıf öğrencisi.

baş kaldırdı

Nihul Tiwari, İkinci Yıl, İngilizce (Onur Derecesi), Hansraj Koleji: “Kıyafetim bir açıklama değil. Benim. Kendimi ifade etmek için sadece bir aya ihtiyacım yok. Ama Onur ayı boyunca abartılı giyinmek benim için önemli… Onur ayının ilk gününde kampüse geldiğimde zorba gibi davranan bazı öğrencilerle karşılaşmam ironik! Ancak bu, kimliğimin gerçekliğine olan inancımdan ve inancımdan beni vazgeçiremez.”

Aranya, Ramjas Koleji'nde son sınıf öğrencisi.

Aranya, Ramjas Koleji’nde son sınıf öğrencisi.

O olmak için çoraplarını yukarı çek

Aranya, Tarih (Hons) mezuniyet sınıfı, Ramjas Koleji: “Eşcinsel bir kadın olarak, giyim seçimlerimi genellikle erkeklerin bakışları belirler. 1 Haziran takvime girer girmez istediğim gibi giyinmeye karar verdim. Gökkuşağı renkli çoraplarım, kimliğimi ortaya koymanın ince yolu… Ailem beni destekliyor. Ama bazen, sadece benim yaşımdaki insanlarla uğraşmak, kabul edilmiş hissetmemi zorlaştırıyor. Bu bağları kırmak ve kim olduğumla gurur duymak istedim.

Renny Trisha Bara, Daulat Ram Koleji'nde birinci sınıf öğrencisi.

Renny Trisha Bara, Daulat Ram Koleji’nde birinci sınıf öğrencisi.

Aankhon Aankhon Mein

Renny Trisha Bara, Birinci Yıl, İngilizce (Onur Derecesi), Daulat Ram Koleji: “Bir müttefik olarak, ibneler için bazen sadece konuşacakları bir arkadaş bulmanın ve sahip oldukları baskıyı düşünmeden duygularını paylaşmanın ne kadar önemli olduğunu biliyorum.” yargılanmak…Üniversiteye hazırlanırken, gökkuşağı tarzında göz makyajı yapmaya ve sınıf arkadaşlarımın benim bir müttefik ve aradıkları sırdaş olduğumu bilmelerine karar verdim.”

Varnika Gupta, Hindu Koleji'nde ikinci sınıf öğrencisi.

Varnika Gupta, Hindu Koleji’nde ikinci sınıf öğrencisi.

Tüm üsleri kapsar

Varnika Gupta, İkinci Yıl, Sosyoloji (Onur Derecesi), Hindu Koleji: “Gurur Bayrağı temalı telefon kılıfımı herkesin benim bir müttefik olduğumu bilmesini sağlamak için özel olarak satın aldım! Kendimi eşcinsel olarak tanımlayan birçok arkadaşım var ve onlara karşı çok korumacıyım. Bu telefon kılıfıyla tüm homofobiklere geri çekilmelerini söylemek istiyorum çünkü arkadaşlarımın koruyucu kılıfı benim.”

Tara Abraham, Lady Shri Ram Kadınlar Koleji'nde birinci sınıf öğrencisi.

Tara Abraham, Lady Shri Ram Kadınlar Koleji’nde birinci sınıf öğrencisi.

Bagajı bırak

Tara Abraham, Birinci Yıl, Tarih (Onur Derecesi), Leydi Shri Ram Kadınlar Koleji: “Kızlardan oluşan herhangi bir kolejde, genellikle lezbiyen çiftler konuşulur. Ben de bir müttefik olarak, dedikoducuları durdurmak için gökkuşağı renginde bir çanta taşımaya karar verdim… Böylece çekingen ve çekingen birini bana açılması için cesaretlendirebilirdim. Kaybolma ihtimali olan ve kampüste arkadaş edinmek zorunda kalanlar için güvenli alanlar yaratmak için yapabileceğimiz en azından bu.”

Yazar Tweetleri @KritiKambiri

Daha fazla hikaye için Facebook’u takip edin ve twitter

• YAZAR HAKKINDA

Kriti Kambiri, günlük eğlence ve yaşam tarzı eki HT City için sanat, kültür ve kampüs hakkında yazıyor …ayrıntılı olarak görün