İş süreçleri yönetimi nedir ?

Cezair

Global Mod
Global Mod
Is surecleri yonetimi, gunumuzun ekonomik dunyasndaki rekabetin arttg, dusuk maliyetleri, yuksek kaliteyi ve verimliligi saglamay gerektiren bir strateji olarak tanmlanmaktadr. Is surecleri yonetimi, bir sirketin uretim, sats, pazarlama, finansal yonetim, satn alma ve musteri hizmetleri gibi faaliyetlerindeki performansn arttrmak icin kullanlan bir yaklasmdr. Is surecleri yonetimi, sirketlerin verimliligini, basarsn ve karllgn artrmak icin gerekli olan sureclerin yonetilmesini saglar.

Giris

Is surecleri yonetimi, gunumuzun rekabetci cevresinde karllgn artmasn saglamak icin onemli bir stratejidir. Is surecleri yonetimi, bir sirketin cesitli faaliyetlerindeki performansn arttrmak icin kullanlan bir yaklasmdr. Is surecleri yonetimi, mevcut sureclerin ve faaliyetlerin daha verimli ve karl hale getirilmesini saglamak icin kullanlan bir yonetim sistemidir.

Is Surecleri Yonetiminin Avantajlar

Is surecleri yonetiminin en onemli avantaj, uretim ve hizmetlerin kalitesini arttrmaktr. Is surecleri yonetimi, uretim sureclerinde verimliligi artrmak icin kullanlan bir stratejidir. Is surecleri yonetimi, calsanlarn verimliligini arttrmak ve uretim sureclerini daha karl hale getirmek icin bircok farkl stratejiyi destekler. Is surecleri yonetimi, ayn zamanda uretim sureclerinin daha kolay yonetilebilmesini saglar ve her bir calsann is surecleri hakknda daha bilgili olmasna yardmc olur.

Is Surecleri Yonetiminin Dezavantajlar

En buyuk dezavantaj, is surecleri yonetiminin uygulanmasnn zaman almasdr. Is surecleri yonetimi, cok sayda surec ve faaliyetin bir araya getirilmesi ve yonetilmesi gerektirdiginden, bu sureclerin tumunun yonetilmesi zaman alabilir. Is surecleri yonetimi, ayn zamanda yuksek maliyetleri de beraberinde getirebilir.