Kejriwal, özel tüketim davasındaki ED eylemi nedeniyle BJP'yi eleştirdi | Dünya

Başbakan Yardımcısı Arvind Kejriwal Cuma günü, İcra Dairesi'nin (ED) celpleri üzerine Bharatiya Janata Partisi'ne sert bir şekilde saldırdı ve BJP'nin kendisini çalışmasını engellemek için engeller yarattığını ve bunu yalnızca insanlara hizmet etmek amacıyla yaptığını ekledi. Ayrıca BJP liderliğindeki merkezi hükümetin sanki bir teröristmiş gibi ihbar üstüne ihbar göndererek kendisine karşı çeşitli soruşturma teşkilatları kurduğu yönündeki iddialarını da yineledi. Mayur Vihar, III. Aşama'daki yeni okul binasının temel taş atma töreninde konuşuyordu.

Kejriwal, Mayur Vihar, III. Aşama'daki yeni okul binasının temel taş atma töreninde konuşuyordu. (HT fotoğrafı)

“Ne kadar çok mahkeme celbi gönderirsen, o kadar çok okul inşa edeceğim. Onların inancı sahte davaları çerçevelemek, mahkeme celpleri göndermek… Benim inancım okullar ve hastaneler inşa etmek, yoksulları eğitmek ve halka hizmet etmektir. Sen sadece güce açsın; Hizmet etmek için sabırsızlanıyorum. Sadece halka hizmet edeceğim” dedi Kejriwal.

HT ile bir dizi tarihi yürüyüşle Delhi'nin zengin tarihini deneyimleyin! Şimdi katıl

Şöyle ekledi: “Bugünlerde bana her gün mesaj üstüne mesaj gönderiliyor. Bazen CBI bildirimleri, bazen ED bildirimleri, bazen gelir vergisi bildirimleri, bazen de Delhi Polisi bildirimleri. Sanki ülkenin en büyük teröristiymişim gibi, sanki ülkenin en büyük dolandırıcısıymışım gibi, sanki ülkenin en büyük hırsızıymışım gibi her türlü gücü üzerime çevirdiler” dedi.

İcra Müdürlüğü (ED), Kejriwal'a tüketim vergisi davasıyla ilgili devam eden soruşturmayla bağlantılı olarak sorgulanmak üzere huzuruna çıkmasını isteyen beş celp gönderdi. Kejriwal beş mahkeme celbini de atlayarak bunların yasa dışı, siyasi amaçlı ve belirsiz olduğunu söyledi.

Delhi BJP sözcüsü Praveen Shankar Kapoor, Kejriwal'in hükümetinin görev süresinin sonuna doğru okul binalarının temel taşlarını atmaya başladığını söyledi. “Bu Delhi halkını kandırmaya yönelik bir girişim. Dokuz yıllık varlığı boyunca Kejriwal hükümeti Delhi'ye yeni okul sağlamadı ve aynı zamanda okullardaki derslik sayısını artırarak yolsuzluğa da bulaştı. Delhi'deki devlet okullarının çoğunda yeterli öğretmen, yüksek düzeyde bilim ve ticaret eğitimi verecek tesisler ve spor tesisleri bulunmuyor.”