Lok Sabha anketleri için BJP listesi: Eski sendika bakanı Harsh Vardhan siyaseti bıraktı | Dünya

Eski Birlik bakanı ve iki kez milletvekili olan Harsh Vardhan, Bharatiya Janata Partisi'nin yaklaşan Lok Sabha seçimleri için 195 adaydan oluşan listesinden çıkarıldıktan sonra siyasetten emekli olup tıp mesleğine dönme kararını açıkladı.

Harsh Vardhan, Kovid krizinin ortasında yerini Mansukh Mandaviya'ya bırakmadan önce Narendra Modi hükümetinde sağlık bakanıydı. (Fotoğraf: Sunil Ghosh / Hindustan Times)

AYRICA OKUYUN – BJP, Lok Sabha seçimi için 195 aday açıkladı. Tam listeyi burada bulabilirsiniz

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

“Otuz yıldan fazla süren, beş Meclis ve iki meclis seçiminin tamamını kazandığım, örnek teşkil edecek farklarla yarıştığım ve parti teşkilatında ve eyalet ve Merkez hükümetlerinde çok sayıda prestijli pozisyonlarda bulunduğum muhteşem bir seçim kariyerinden sonra, Parti teşkilatında, eyalet hükümetlerinde ve Merkez'de çok sayıda prestijli pozisyona sahip olan eski sağlık bakanı, sosyal medya sayfasında paylaştığı duygusal bir mesajda “Sonunda köklerime dönmek için selam verin” dedi.

BJP, Harsh Vardhan'ın yerine Chandni Chowk Lok Sabha koltuğuna aday olarak Praveen Khandelwal'ı seçti.

Eski sağlık bakanı Narendra'da şunları yazdı: “Önce çocuk felcinden arınmış bir Bharat yaratmak için çalışma ve ardından korkunç COVID-19 ile birinci ve ikinci aşamalarda mücadele eden milyonlarca vatandaşımızın sağlığıyla ilgilenme konusunda nadir bir fırsata sahip oldum.” Modi hükümeti.

Sert Vardhan'ın yerini, 2021'in ortalarında, COVID-19 krizinin zirvesinde Mansukh Mandaviya aldı. Değişiklik kapsamında Bakanlar Kurulu'ndan çıkarıldı.

“Hindistan tarihinin en dinamik Başbakanı Shri Narendra Modi ile yakın çalışmanın büyük bir ayrıcalık olduğunu düşündüğümü itiraf etmeliyim. Ülke ona kahramanca iktidara dönüş diliyor” diye yazdı Delhi Milletvekili.

Harsh Vardhan, tütün ve uyuşturucu kullanımıyla mücadele, iklim değişikliğiyle mücadele ve sorunsuz ve sürdürülebilir bir yaşam tarzını teşvik etme çabalarına devam edeceğini söyledi.

“Devam ediyorum, sabırsızlanıyorum. Tutacağım sözlerim var… ve uyumadan önce katetmem gereken kilometreler var!! Bir hayalim var… ve biliyorum ki senin duaların hep benimle kalacak. Krishna Nagar'daki KBB kliniğim de dönüşümü bekliyor” diye yazdı.

AYRICA OKUYUN: BJP'nin Lok Sabha için 195 adaydan oluşan listesindeki tek Müslüman yüz olan Abdul Salam kim?

Delhi'de isyan

BJP, Harsh Vardhan'ın koltuğuna ek olarak Delhi'deki Lok Sabha sandalyeleri kadrosunda da önemli değişiklikler yaparak adı geçen beş aday arasından dört milletvekilinin yerini aldı.

• Batı Delhi koltuğu: Kamaljeet Sehrawat, iki kez görev yapan milletvekili Parvesh Sahib Singh Verma'nın yerini aldı.

• Yeni Delhi Lok Sabha seçim bölgesi: Merhum BJP lideri Sushma Swaraj'ın kızı Bansuri Swaraj aday gösterilirken, Birlik Bakanı Meenakshi Lekhi dışarıda bırakıldı.

AYRICA OKUYUN: Lok Sabha'ya ilk çıkışını yapan Sushma Swaraj'ın kızı BJP'den Bansuri Swaraj kimdir?

• Güney Delhi koltuğu: Ramvir Singh Bidhuri, Ramesh Bidhuri'nin yerine BJP adayı ilan edildi.