Mission Life: Center | Dünya

Hindistan Hükümeti Personel ve Eğitim Departmanı (DoPT), tüm bakanlıklardan ve departmanlardan 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde Mission Life (Çevre için Yaşam Tarzı) temalı etkinlikler düzenlemelerini istedi.

(Temsili Fotoğraf)

Dünya Çevre Günü, her yıl 5 Haziran’da kutlanır ve çevreyi korumak için farkındalığı ve eylemi teşvik eder.

DoPT, tüm bakanlıkların ve dairelerin sekreterlerine hitaben yazdığı bir mektupta, bisiklet mitingleri, gölet temizliği, su arıtma, gıda israfını en aza indirme ve benzeri diğer faaliyetler gibi yaşam tarzı dostu faaliyetler konusunda farkındalık yaratma ihtiyacı olduğunu belirtti.

“Kitlesel seferberliği ve her devlet çalışanının/müstakbel memurun/LiFE faaliyetlerine yeni katılanların devam eden katılımını teşvik etmek için, merkezi eğitim enstitüleri Mayıs ayında bir ay sürecek bir Life misyonu bilinçlendirme kampanyası (sosyal yardım faaliyetleri, seminerler, sınavlar, hackathonlar dahil) düzenleyebilir. ”4 Mayıs mektubu okur.

Merkezi Hükümet Koordinasyon Otoritesi, Life ile ilgili müfredatın ve en iyi uygulamaların gelecekteki tüm eğitim kurslarına dahil edilmesini tavsiye etti. Emir, “Stajyer memurlar, Life’ın en iyi uygulamalarını diğer stajyerlerle paylaşmaya teşvik edilmelidir” dedi.

Mektup şöyle devam ediyor: “Rozgar Mela aracılığıyla Life gönüllüleri olarak işe alınan yeni atanan adayları, etkinlikler üstlenmeleri ve deneyimlerini uygun altyazılarla mikro öğrenme baytları biçiminde belgelemeleri için aktif olarak teşvik edin ve meşgul edin.”

Ayrıca yemek israfını önlemek amacıyla kantin ve yemekhanelerde “daha küçük porsiyonlar” sunulmasına çalışılmıştır.

Bakanlıklardan ve departmanlardan 5 Haziran’da Mission Life’a taahhütte bulunmaları ve sertifikalarını indirmeleri istendi.

Mektup, “Çeşitli LIFE faaliyetlerine katılımınız ve rehberliğiniz sayesinde, Misyon kitlesel bir hareket haline gelecek ve her çalışana sürekli yenilik yapma ve sürdürülebilir yaşam tarzları ve tüketim kalıplarını benimseme konusunda ilham verecek.”