Mohit Chauhan 8 yıl sonra DU'da görünüyor: Venky College onun melodi büyüsüne tanık oluyor

Şarkıcı Mohit Chauhan Çarşamba akşamı Nexus '24 festivali için Delhi Üniversitesi Sri Venkateswara Koleji'nde sahneye çıktığında heyecan elle tutulur cinstendi. Festival dört yıllık bir aradan sonra geldiğinden adrenalin zaten yüksekti ve büyük bütçelerin ve daha büyük hedeflerin körüklediği coşku, üniversite kampüslerine kontrol edilemeyen kalabalıkların gelmesine neden oldu.

Şarkıcı Mohit Chauhan, Sri Venkateswara Koleji'ndeki gençlerin enerjisini “bulaşıcı” buldu. (Fotoğraf: Shantanu Bhattacharya/HT)
MC'nin melodi büyüsü

Chauhan, şarkı söylemesinin konuşmayı yapmasına izin verdi. Orada bulunanlara tezahürat yaptı ve aralarında Jo Bhi Main'in de bulunduğu hit şarkılarını birbiri ardına söyledi.Rock yıldızı), Yeh Dooriyan (Sevgili Aaj Kal), Abhi Kuch Dino Se (Dil Toh Baccha Hai Ji), Masakali (Delhi-6), Tüm Se Merhaba (Evet tanıştık) ve Tujhe Bhula Diya (Anjaana Anjaani). Chauhan, sahne performansının ardından bizimle genç ve “canlı” izleyicilerin önünde performans sergilemekten bahsetti ve şunları söyledi: “Öğrenciler ve gençler için performans sergilemek her zaman harika çünkü onlarda kesinlikle bulaşıcı olan inanılmaz bir enerji var! Delhi çok özel.” Benim için… En son DU kolejinde sahneye çıktığımda 2015'teydim ve bazen işler yolunda gitmiyor; taahhütleriniz, önceki çalışmalarınız vb. olabilir. Ama burada olmaktan gerçekten mutluydum ve burada olmaktan gerçekten mutluydum. Artık DU'da daha sık görünmeyi sabırsızlıkla bekliyorum!”

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!
Kaotik kalabalık kontrolü

Delhi Polisi ve CRPF personeli, festivalin üç günü boyunca kapılarda ve kolej içinde konuşlandırıldı, ancak son gün, kimlik kartlarının ibraz edilmesi üzerine yalnızca Venky öğrencilerinin girişine izin verildiğinde, kolej kapıları öğlen kapatıldı. Kapalı Yıldız gösterisine büyük bir kalabalık geldi. Festival organizasyon komitesinden ikinci sınıf öğrencisi Akash Maurya, “Diğer üniversitelerden pek çok öğrencinin yasadışı yollardan giriş yapabilmek için Venky kartlarının sahtesini yaptığını öğrendik” dedi ve şöyle ekledi: “İlkokul öğrencilerimden birkaçı dışarıda sıkışıp kalmıştı ve yapamadım, “Festivalden keyif almıyorum.”

Üniversite yetkililerine göre 10.000'den fazla öğrenci Mohit Chauhan'ın Nexus '24'te canlı canlı tanıklığını görmek için üniversiteyi ziyaret etti.  (Fotoğraf: Shantanu Bhattacharya/HT)

Üniversite yetkililerine göre 10.000'den fazla öğrenci Mohit Chauhan'ın Nexus '24'te canlı canlı tanıklığını görmek için üniversiteyi ziyaret etti. (Fotoğraf: Shantanu Bhattacharya/HT)
Korumalı kapılar = mükemmel başarı?

Son gün kapıların erken kapatılmasının ardından Venky'nin öğrencileri de dahil olmak üzere binin üzerinde öğrenci içeri girmeyi bekliyordu. Öfkeli bazıları üniversitenin kapılarını kırmaya çalıştı ve 'Haye haye müdür!' diye bağırmaya başladı.” Müdür Vajala Ravi bize şunları söyledi: “Kapıların kurcalanması ve giriş barikatını kapatmak için birkaç sıra kullanmamız nedeniyle kayıplar yaşadık. Ancak bu nedenlerin hiçbiri bizi harekete geçiremedi. Kampüste şimdiden 10.000'den fazla kişi toplandı. Başka birinin binaya girmesine nasıl izin verebilirdik? Uzun yıllar sonra meyvesini veren Nexus, sıkı önlemlerimiz sayesinde büyük bir başarıya ulaştı.”

Müdür Vajala Ravi üniversite festivalinde.

Müdür Vajala Ravi üniversite festivalinde.

Birkaç yıllık aradan sonra Nexus büyük bir patlamayla geri döndü! Yoğunluğu her zamankinden daha yüksek. – Müdür Vajala Ravi

Yönetilen mi, yanlış yönetilen mi?

Ancak bazı öğrenciler, öğrenciler tarafından ve öğrenciler için düzenlenen festivalin, herkesin adil bir şekilde katılma şansına sahip olması durumunda başarılı olabileceğini düşünüyordu. “Son gün kapılar erken kapanınca dışarıda kalan öğrencilerden biri de bendim. Kendi üniversite görevime giremediğim ve hatta birinci ve ikinci günlerde ekibin bir parçası olmak için gönüllü olduğum için çok üzücü,” diye şikayet etti birinci sınıf öğrencisi Aditya Ghosh.