Siddharth, Divyenndu ve Abhishek Banerjee, Kirori Mal Koleji mezunları buluşmasında yeniden bir araya geliyor; iç mekan resimlerine bakın

Kirori Mal Koleji Mezunlar Buluşması, eski öğrencileriyle tanışan fakülte için anılarla dolu bir etkinlik oldu. Oyuncu olup yıllar sonra üniversiteye giden eski öğrenciler için bu, anılara doğru bir yolculuktu.

Aktörler Abhishek Banerjee, Divyenndu, eşi Akansha Sharma ve Siddharth, Kirori Mal Koleji'nin mezunlar buluşmasında eski günleri anıyor.
Abhishek Banerjee: Keval Arora bunu başardı

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!
Abhishek Banerjee, Siddharth ve Divyenndu ile sahneye çıktı.

Abhishek Banerjee, Siddharth ve Divyenndu ile sahneye çıktı.

“Sanki hiç üniversite anım yok çünkü sanki şu anda yaşıyorlarmış gibi hissediyorum, hâlâ onları yaşıyorum. Üniversitenizin özelliği de bu, hiç solmuyor. Jitna bhi aap mujhe jaante hain, jo.” Bhi kala mere andar hai, jo bhi mai kar paaya hu zindagi mai, bu KMC ve The Players tiyatro şirketine kalmış. Oditoryumun yenilenmesi vesilesiyle geldiğimiz için çok mutluyum se hum sab nikle hue hain, wahin humne sab kuch seekha, bahut saal tak vo oditoryum bachon ko nahi Mila tha, şimdi onu geri alacaklar. Bu hepimiz için mutlu ve gururlu bir an saara pyaar bhi liya hai. İsteyebileceğim en iyi öğretmen o… Bana sadece oyunculuk İngilizcesi öğretmekle kalmadı, aynı zamanda bazı hayat dersleri de verdi.”

Ashish Verma: Tiyatro provalarımızdan sonra insanları korkuturduk

Son zamanlarda Bollywood filmi Teri Baaton Mein Aisa Uljha Jiya'da rol alan aktör Ashish Verma, KMC mezunudur.

Son zamanlarda Bollywood filmi Teri Baaton Mein Aisa Uljha Jiya'da rol alan aktör Ashish Verma, KMC mezunudur.

“Öğrenciliğime dair birçok anım var. Eskiden çok fazla tiyatro yapardık, bu yüzden çoğu zaman kostümlüydük. Hum apne muh ko güvenli karke, kaali chaadhar odhke, bahar bölücü par baith jaate the ve logon ko daraate thay ağır çekim mein bhaag ke… Bir gün bir PCR minibüsü geldi ve bizi onlar aldı (gülüyor)… O kadar yıl oldu ki kadro hala aynı, aynı görünüyorlar. Ve özel olan şey şu ki üniversitenin kokusunu alabiliyorsunuz, koku aynı kalıyor. Oditoryuma girdiğinizde o koku hala oradadır, dolayısıyla oldukça nostaljik olan o güçlü duyu nedeniyle hemen bir bağlantı kurulur. Yenileme çalışmaları yeni başladığı için oditoryum için buradayım. Jab vahan par paani girta tha, hum katori aur baaltiyaan lagaaya karte the. Oditoryumla birlikte kelimenin tam anlamıyla yaşlandık.”

Oyuncu Sargun Mehta da KMC mezunları buluşmasına katıldı.

Oyuncu Sargun Mehta da KMC mezunları buluşmasına katıldı.

Divyenndu: Zindagi ke itne ahem saal beete hain inngrains mai, Library mai

Aktör Divyenndu ve eşi, Abhishek ve Siddharth ile samimi bir an paylaşıyor.

Aktör Divyenndu ve eşi, Abhishek ve Siddharth ile samimi bir an paylaşıyor.

“O kadar çok anı var ki. Oyuncular benim her şeyim… Bugün neysem bu toplum ve KMC sayesindedir. Oditoryumda parçaları prova ederek ve dostluğu tüm meslektaşlarımla paylaşarak sayısız gece geçirdim, bu bir rüyaydı. Humaare İK Danışmanı Bay Keval Arora, Shabhaashi Bhi, Achhi performansının eşdeğer olduğunu ancak sınıfın Milna Humesha Acha Lagta Hai dışında Bhi Padti Thi'den Karne'yi kaçırdığını buldu. Zindagi ke itne ahem hall beds hain hain çim mayıs, kütüphane mayıs, harr ek chappe chappe ke saath anılar hain. Pansiyonun dışında bile küçük bir kantin vardı, orada çay ve ekmek pakoda yedik… Ayrıca tüm buluşma noktalarına da gidiyorum.”

Siddharth: Her zaman onun öğrencisi olacağım

Siddharth, Müdür Dinesh Khattar (en sağda) dahil olmak üzere KMC'nin öğretim üyeleriyle sıcak bir şekilde tanıştı.

Siddharth, Müdür Dinesh Khattar (en sağda) dahil olmak üzere KMC'nin öğretim üyeleriyle sıcak bir şekilde tanıştı.

“Bugün buradayım çünkü artık harabe halinde olan rüyalarımızın oditoryumunu inşa etmek için nihayet tüm sistemlerimizi hazır hale getirdik. Bir aktör olarak KMC'deki en güzel anılarımın tümü, The Players'da Keval Arora ile çalıştığım ve meslektaşlarımdan öğrendiğim şeyler bu oditoryumdaydı. Eski ihtişamına dönmesini bekliyoruz. Üniversiteye her döndüğümde sanki ilk defa evime dönmüşüm gibi hissediyorum. Şu anda bunalmış değilim çünkü üniversitedeyken beni teselli eden aynı yüzleri görüyorum: Bay Saumyajit Bhattacharya, Shahana ve Keval. Hepsi karakter oluşumumuzun büyük bir parçası, ben her zaman onların öğrencisi olacağım. Yaptığınız işe olan sevginiz ve bunu yaparken gösterdiğiniz disiplin, bundan çıkardığım derslerdir. Son 22 yılda yıldız olmaktan ziyade oyuncu olma yolunu bulmamda bana yardımcı oldu ve o rozeti hâlâ kolumda taşıyorum.”

Keval Arora: Önceki programım sabahları ders alıp öğleden sonraları tiyatro yapmaktı

Prof. Keval Arora, Bollywood söz yazarı Raj Shekhar ile birlikte

Prof. Keval Arora, Bollywood söz yazarı Raj Shekhar ile birlikte

“Ben de program organizasyonunun bir parçası olduğum için, bu sadece çok fazla dikkat dağıtıcı şeyin ve diğer şeylerin seli… 2022'de emekli oldum ama üniversite tarafından tiyatro grubunda kalmam ve onlarla çalışmam istendi. Aslında önceki programım sabahları ders almak, öğleden sonraları ise tiyatro yapmaktan ibaretti. Artık sabah-öğle, akşam-akşam tiyatroya gidiyorum, şu ana kadar harika bir emeklilik oldu. Tüm eski öğrencilerle aynı anda tanışmak çok zordu. Onlarla bireysel olarak tanışmak isterim, bu da zamanı geldiğinde The Players Mezunları olarak gerçekleşecek. Umarım bir gün bu gerçekleşir.

Dinesh Khattar: Bu kadar başarılı mezunlarımızın olması çok gurur verici bir duygu

Üç talip, okul müdürü Dinesh Khattar ile samimi bir an paylaşıyor

Üç talip, okul müdürü Dinesh Khattar ile samimi bir an paylaşıyor

“Kesinlikle harika bir duygu… Son 20 yılda, 2000'de bir mezunlar buluşması yapmadık. Ancak 2017'de yönetmen olduğumda iki mezunlar buluşması düzenledik; biri Amitabh (Bachchan) ve Satish'in (merhum aktör Satish Kaushik) de bulunduğu Mumbai'de ve biri Delhi'deydi. Daha sonra 5 yıl müdür değildim ama geçen yıl görevi devraldığımda bir mezunumuz vardı ve bu yıl da geleneği sürdürdük… Bu kadar başarılı mezunlarımızın olması gerçekten çok şaşırtıcı ve gurur verici bir duygu. Kulbhushan Kharbanda, Kabir Khan ve çok daha fazlası dahil. Bu insanların üreme alanı olan oditoryumun 15 yıl sonra yenilenmesi planlanıyor. Bahut zabardast, eski öğrencilerin milna olduğunu hissediyor. Oditoryum, Chuka hai'deki ulusal hareketin bir parçası. Aise toh oditoryumlar harr jagah kolejleri ke bann rahe hain, koi khaas baat nahi hai, ama oditoryum ka ulusal değer hai. Bugün orada o kadar çok oyuncu var ki, özellikle mezunlarla ilgileniyor ve izleyicilerinin yanında oluyorlar!”