Sisodia’nın tutuklanması: Afiş savaşı Kongre’nin ‘jo bhrashtachari hai…’ ile yoğunlaşıyor Dünya

Delhi Kongresi, tutuklanan AAP liderleri Manish Sisodia ve Satyendar Jain’i hedef alan ulusal başkentteki parti ofislerinin önüne posterler astı. Afişler Sisodia ve Jain’i parmaklıklar ardında gösteriyor ve Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal’a atfedilen bir slogan: “Jo bhrashtachari hai, wahi deshdrohi hai(Yozlaşmış olan aynı zamanda haindir).

AAP liderleri Manish Sisodia ve Satyendar Jain’i hedef alan posterler, Delhi’deki AICC ve Kongre ofislerinin dışına asıldı. (ANI)

Kongre posterleri, Sisodia’yı destekleyen bir posterin Delhi’de devlet tarafından yönetilen bir okulun ana kapısına asılmasından günler sonra astı. Sisodia’yı destekleyen posteri astığı iddiasıyla Okul Yönetim Komitesi Koordinatörü Gazala’ya FIR kaydı yapıldı. PTI’nin bildirdiğine göre, Delhi polisi okul müdürünü ve hükümet okulunun yönetim komitesinin koordinatörünü poster hakkında sorgulayacak.

“Soruşturma kapsamında hem Okul Müdürü hem de Yönetim Kurulu Koordinatörü ile görüşeceğiz. Olayla ilgili olarak sorgulanacak ve olayla ilgili olarak tutuklanacaksınız” dedi.

AAP liderleri Manish Sisodia ve Satyendar Jain'i hedef alan posterler, Delhi'deki AICC ve Kongre ofislerinin dışına asıldı.  (ANI)

AAP liderleri Manish Sisodia ve Satyendar Jain’i hedef alan posterler, Delhi’deki AICC ve Kongre ofislerinin dışına asıldı. (ANI)

Bu arada, Bharatiya Janata Partisi, Sisodia’nın 2021-22’de Delhi’nin tüketim vergisi politikası dolandırıcılığında iddia edilen usulsüzlüklerdeki iddia edilen rolünü vurgulamak için “Yolsuzluk ve Dolandırıcılık Holika Dahan”ının bir parçası olarak Delhi’de bir dizi ateş yakma planını duyurdu. .

Çalışma başkanı Virendra Sachdeva, “Alkol dolandırıcılığı ve yolsuzluk önde gelen sosyo-idari kötülüklerdir, bu nedenle AAP hükümeti altında yaygın olan yolsuzluğun ve dolandırıcılığın sonunu kutlamak ve dua etmek için Holi ateşini yakma fırsatını değerlendirmeye karar verdik” dedi. Delhi’deki BJP’nin

Sisodia, Merkez Soruşturma Bürosu (CBI) tarafından şu anda yürürlükten kaldırılan içki vergisi politikasındaki usulsüzlükler iddiasıyla bağlantılı olarak tutuklandı. 28 Şubat’ta Delhi Başbakan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

Jain, Kolkata merkezli bir şirketin dahil olduğu hawala işlemleriyle ilgili bir davada 2022 yılında İcra Müdürlüğü tarafından tutuklandı.

• YAZAR HAKKINDA

Hindustan Times haber masası ile Hindistan ve dünyadaki en son haberleri ve gelişmeleri takip edin. Politika ve politikalardan ekonomi ve çevreye, yerel meselelerden ulusal olaylara ve küresel meselelere kadar her şeyi ele alıyoruz.
    …ayrıntılı olarak görün

En iyi haber bültenlerimize abone olun