Tüketim vergisi davası: Delhi mahkemesi ED'nin Arvind Kejriwal aleyhindeki savunması hakkında karar çıkardı | Dünya

Çarşamba günü bir Delhi mahkemesi, İcra Müdürlüğü'nün (ED) Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal'e kendisine verilen celplere uymadığı için yaptığı şikayet üzerine emirleri saklı tuttu.

Hakim, acil servisin konuyla ilgili tartışmaları tamamladığını söylemesinin ardından kararı geri aldı. (ANI dosya fotoğrafı)

Ek Büyükşehir Sulh Hakimi (ACMM) Divya Malhotra, şikayet üzerine saat 16.00'da açıklanacak emirleri saklı tuttu.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Acil Servis, celplerine uyulmaması nedeniyle 3 Şubat'ta Kejriwal hakkında yeni bir şikayette bulunmuştu.

Aam Aadmi Partisinin (AAP) ulusal lideri bugüne kadar 2 Kasım, 22 Aralık, 3 Ocak, 18 Ocak ve 2 Şubat olmak üzere beş çağrıyı atladı.

Ayrıca şunu okuyun: ED, Jal Board davasında Kejriwal'ın gizli AAP milletvekilini araştırıyor

AAP, Kejriwal'in celbinin yasadışı ve siyasi amaçlı olduğunu, zira kendisinin tanık olarak mı yoksa sanık olarak mı çağrıldığını açıklamadığını iddia etti.

ED'nin üçüncü çağrısına verdiği yanıtta Kejriwal, soruşturmada işbirliği yapmaya hazır olduğunu söyledi ancak teşkilatın kendisini tutuklamayı ve bu yılki Lok Sabha seçimleri için kampanya yapmasını engellemeyi planladığını iddia etti.

Ancak kurum, Kejriwal'i tüketim vergisi politikasının oluşturulması, sonuçlandırılmasından önceki toplantılar ve rüşvet iddiaları hakkında sorgulamak istediğini söyledi.

Federal kurum, Delhi'nin 2021-22 alkol tüketim politikasıyla bağlantılı olarak bir kara para aklama soruşturması yürütüyor ve bugüne kadar konuyla ilgili toplam altı suçlamada bulundu.