Virendraa Sachdeva, Delhi’nin yeni BJP lideri olarak atandı | Dünya

Bharatiya Janta Partisi (BJP) Perşembe günü BJP’nin Delhi’deki mevcut başkanı Virendraa Sachdeva’yı Delhi biriminin yeni başkanı olarak atadı.

Sachdeva’nın atanması, 2024 Lok Sabha seçimlerine bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce geliyor (Virendraa Sachdeva | Twitter)

Sachdeva, partinin yerel seçimlerdeki yenilgisinin ardından dönemin Cumhurbaşkanı Adesh Gupta’nın istifa etmesinden sonra geçen yıl Aralık ayında çalışan cumhurbaşkanı olarak atandı.

Aam Aadmi Partisi (AAP) yerel seçimleri kazanmıştı.

Ayrıca okuyun: BJP, Delhi, Odisha, Rajasthan ve Bihar’a yeni devlet başkanları atadı

“Bana fırsat verdiği için merkezi yönetime teşekkür ediyorum. Devlet kurumunun başı olarak elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım ve AAP’yi ortaya çıkarmaya devam edeceğim” dedi.

Sachdeva’nın atanması, 2024 Lok Sabha seçimlerinden bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce geldi.

Son Lok Sabha seçimlerinde, Manoj Tiwari Delhi’de BJP lideriyken, BJP yedi sandalyenin hepsini kazandı.

Delhi’nin yanı sıra Bihar, Rajasthan ve Odisha’nın parti devlet başkanları da açıklandı.

• YAZAR HAKKINDA

Alok KN Mishra, Hindustan Times, Yeni Delhi’de çalışan bir gazetecidir. Yönetişim, siyaset ve siyaset üzerine yazıyor. Politika konusunda tutkulu ve siyaseti orta sınıf ve yoksullar için daha iyi hale getirmekten büyüleniyor. Ulusal siyasi davranışları tartışmayı ve tahmin etmeyi sever. Delhi’ye taşınmadan önce, yaklaşık yarım on yıl boyunca Jharkhand’daki Maoist isyanla birlikte siyasi istikrarsızlık, yönetişim ve kötü yönetim hakkında yazılar yazdı. 2010 yılında Times of India Patna’da şehir muhabiri olarak başladı.
    …ayrıntılı olarak görün